Вторият ден на Откритото първенство на Австралия продължи без изненади при мъжете, след като Гаел Монфис, Доминик Тийм и Давид Ферер спечелиха без особени затруднения мачовете си от първи кръг.

Поставеният под номер 6 Монфис показа солиден тенис срещу гиганта от Чехия Иржи Весели и стигна до победа с 6-2, 6-3, 6-2. Французинът постигна 6 пробива, реализира 32 печеливши удара и допусна само 17 непредизвикани грешки. Следвщаият съперник на Монфис ще бъде украинецът Александър Долгополов, който се справи с Борна Чорич в 4 сета.

Номер 8 в схемата Доминик Тийм не започна добре срещата си с германеца Ян-Ленард Стръф и загуби първия сет с 4-6, но след това намери играта си и стигна до обрат след 6-4, 6-4, 6-3. За австриеца предстои двубой с представителя на домакините Джордан Томпсън, който постигна пълен обрат срещу Жоао Соуса – 6-7(2), 4-6, 6-3, 6-2, 6-1. За втория кръг в Мелбърн се класира и испанецът Давид Ферер, който даде само 5 гейма на участващия с уайлд кард Омар Джасика от Австралия – 6-3, 6-0, 6-2. В следващия си мач Ферер ще срещне американеца Ернесто Ескобедо.