Григор Димитров елиминира в четири сета корееца Хьон Чун и се класира за трети кръг на Откритото първенство на Австралия. 15-ият в света българин се наложи над 20-годишния азиатец с 1-6, 6-4, 6-4, 6-4.

Чун затрудни доста Григор, който обаче преодоля смущението след тежката загуба в първия сет и наложи волята си в следващите три части. Хасковлията дори допусна повече непредизвикани грешки (43) от младия си съперник (38).

Гришо реализира 12 аса в срещата и направи пет пробива, но също така сбърка пет пъти на свой сервис. В крайна сметка всичко свърши добре за българина и след два часа и 36 минути игра той влезе в следващия етап, в който ще има значително по-труден съперник – Ришар Гаске.

Французинът демонстрира отлична форма и срази аржентинеца Карлос Берлок в три сета, в които даде само три гейма на опонента си – 6-1, 6-1, 6-1.

Димитров има само една победа в шест мача с Гаске, но първата ни ракета я постигна в последната среща между двамата миналата година на Мастърса в Шанхай (6-4, 6-4).