Манчестър Юнайтед победи аутсайдера в първенството Хъл Сити с 2:0 у дома в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Лигата. И двата гола бяха реализирани през второто полувреме, като Хуан Мата даде преднина на „червените дяволи“ в 56-ата минута, а три минути преди края Маруан Фелайни с глава затвърди победата.

Така Юнайтед си осигури солиден аванс преди реванша в Хъл, който ще се играе на 26 януари. Тимът от Манчестър вече има девет поредни победи във всички надпревари, с което повтори свой резултат от 2009 г. Съперници в другия полуфинал за Купата на Лигата са Саутхемптън и Ливърпул, които ще се изправят един срещу друг тази вечер. „Светците“ са домакините в мача