Поставеният под №5 Кей Нишикори елиминира без проблеми Жереми Шарди в мач от втори кръг на Аустрелиън Оупън. Японецът се наложи над французина с 6-3, 6-4, 6-3 за два часа и шест минути.

Нишикори проби сервиса на съперника си седем пъти и в три гейма сбърка на свое подаване. В следващия кръг съперник на азиатеца ще бъде квалификанта Лукаш Лацко от Словакия, който отстрани Дуди Села от Израел в четири сета 2-6, 6-3, 6-2, 6-4.

№12 Жо-Вилфред Цонга пък нямаше никакви проблеми срещу сърбина Душан Лайович и продължава в трети кръг след категоричен успех с 6-2, 6-2, 6-3.

Поставеният под №10 Томаш Бердих също записа чиста победа, отстранявайки американеца Райън Харисън с 6-3, 7-6 (8-6), 6-2. Ако не се стигне до изненада, чехът ще играе в следващия етап с Роджър Федерер, който в момента играе с Ноа Рубин от САЩ.

Напред продължава и тунизиеца Малек Дзажири, който победи казахстанеца Александър Бублик с 6-2, 6-3, 7-5.