Григор Димитров Акапулко
На снимката: Григор Димитров на турнира в Акапулко

Григор Димитров приключи с участието си на турнира в Акапулко след като загуби на четвъртфинала от 19-годишния Лоренцо Мусети. Първата ни ракета загуби с 4-6, 6-7 (3-7).

В първия сет Мусети направи решаващ пробив в 10-ия гейм и спечели частта с 6-4. Димитров имаше сериозни затруднения. Във втория сет  спаси общо шест мачбола. Това обаче не бе достатъчно за него, за да изравни резултата и да доведе нещата до трети сет.

Италианският тенисист поведе с 6-2 в тайбрека и в крайна сметка го спечели с 6-3, след което дълго лежа на корта, не вярвайки какво е направил.

Мусети игра на първия си четвъртфинал от АТР 500, след като елиминира последователно от надпреварата Диего Шварцман и Франсис Тиафо.

До момента на турнира в Акапулко Григор Димитров се справи с Адриан Манарино и Миомир Кецманович. В следващия кръг Мусети ще играе с победителя от мача между водача в схемата Стефанос Циципас и Феликс Оже-Алиасим.