С Живко Миланов сред титулярите, АПОЕЛ победи с 3:1 градския си съперник Омония и спечели титлата в Кипър за рекорден 26-ти път. Кръг преди края на шампионата, АПОЕЛ е недостижим на върха със 79 точки, а втори остава отборът на АЕК Ларнака със 73 точки.

Българският бранител, който изигра пълни 90 минути срещу Омония, е със съществен принос за шампионския триумф на АПОЕЛ, след като записа над 55 мача сред стартовите единайсет през цялата кампания. Това е и пета поредна титла от шампионата на Кипър за столичани, което е абсолютен рекорд в местния футбол.

Омония откри резултата чрез Дербишън в 9-ата минута, но след това символичните гости осъществиха пълен обрат с попадения на Алонефтис, Сотериу и Вандер.

Домакините завършиха срещата с десет души, след като Бреевелд напусна преждевременно заради втори жълт картон.

Бившият капитан на Левски беше представен като играч на АПОЕЛ на 30-ти декември 2015-та година и вече може да се похвали с два златни медала от кипърския шампионат.