Бундеслигата има един хегемон и той се казва Байерн (Мюнхен) ! Футболистите на Карло Анчелоти потвърдиха този факт за пореден път, след като сътвориха невероятен обрат в гостуването си на Разен Балшпорт (Лайпциг) и успяха да спечелят , въпреки че до 84-ата минута губеха с 2:4.

С невижданата победа, баварците доказаха на младия си съперник, че все още не е израснал достатъчно и има на какво да се учи. Утехата за РБ (Лайпциг) остава спечеленото второ място в крайното класиране, след като Борусия (Дортмунд) завърши 1:1 при гостуването си на Аугсбург и в следващия последен кръг ще търси задължителни три точки срещу Вердер (Бремен) за да запази третата си позиция.

Новаците в Бундеслигата показаха отлична игра до въпросната 84-ата минута, но след това баварската машина заработи на пълни обороти и феновете станаха свидетели на обрат, рядко срещан по футболните терени. Роберт Левандовски намали за 3:4, в добавеното време Дейвид Алаба изравни а малко след това един от главните заподозрени във всеки мач Ариен Робен разби на пух и прах надеждите на РБ(Лайпциг).

Началото на мача не предвещаваше подобен драматичен развой. Марсел Забитцер изведе домакините напред в резултата още във втората минута, а минути след това гредата спаси Байерн от втори гол.

Баварците достигнаха до изравняване в 17-ата минута, когато Левандовски отбеляза от спорна дузпа. Часовникът не бе измерил 30 минути, когато Разен Балшпорт (Лайпциг) отново излезе напред в резултата, след като Тимо Вернер също бе хладнокръвен от 11-те наказателни метра.

В 44-ата минута Франк Рибери се контузи, а секунди след подновяването на играта Юсуф Поулсен зарадва близо 43 хиляди зрители на „Ред Бул Арена” с нов гол във вратата на Байерн. Тиаго Алкантара продължи головата фиеста с попадение в 60-ата минута, но само пет по-късно Вернер отбеляза втория си гол в мача за 4:2 и отприщи празненства по трибуните.

Зрителите обаче търкаха невярващо очите си, след като баварците наказаха съперника си и в рамките на 10 минути отбелязаха три безответни гола.

С успеха Байерн (Мюнхен) събра актив от 79 точки, РБ (Лайпциг) остава втори с 66 точки, а Борусия (Дортмунд) и Хофенхайм са трети и четвърти с по 61 точки. В последният 34-ти кръг, жълто-черните приемат Вердер (Бремен), а Хофе е домакин на Аугсбург. Тимът на Томас Тухел има предимство от четири гола при показателите делящи двата тима.

Футболистите на РБ Лайпциг благодарят на феновете си след драматичната загуба от Байерн Мюнхен

Треньорът на Байерн Карло Анчелоти похвали Разен Балшпорт Лайпциг за цялостното представяне на тима в дебютния му сезон в Бундеслигата.

“Това беше луд мач. Получи се отворен двубой, както се очакваше. Те започнаха по-силно, но в края ние бяхме по-настойчиви. Като цяло обаче можехме да се справим по-силно в защита. И двата отбора постигнахме своите цели този сезон. Лайпциг беше страхотен съперник през цялото време. Тимът се справи изненадващо добре. РБ разполага с много млади футболисти, които са мотивирани. През следващия сезон им предстои участие в Шампионската лига, което ще е огромен опит за тях”, коментира италианският специалист.