Израелската армия съобщи, че е прехванала поредна ракета, изстреляна от хусите

Рано тази сутрин израелските военни обявиха, че са intercepted поредната ракета, изпратена от хусите, съобщава Франс прес.

Агенцията отбелязва, че тази атака е станала три дни след въздушните удари, извършени от Израел по цели, свързани с групировката в столицата на Йемен, Сана. Интензивността на удара е реакция на изстрелването на ракета от хусите към Израел.

Тази нощ алармите за въздушна тревога прозвучаха в различни израелски райони. След това израелската армия обяви, че е прехванала нова ракета, изстреляна от йеменската групировка, която има връзки с Иран.

Хусите твърдят, че тези нападения са в подкрепа на палестинците, в контекста на последиците от конфликта в ивицата Газа. Групировката, която контролира голяма част от Йемен, е част от създадената от Иран антиизраелска коалиция, подчертава АФП.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук