Българските състезатели приключиха участието си във втория кръг на Световната купа по шорттрек в Монреал

Българските спортни представители завършиха участието си във втория кръг на Световната купа по шорттрек, проведен в Монреал, Канада, който служи за олимпиадна квалификация за игрите в Италия следващата година.

На дистанция от 1000 метра, победител бе Кортни Саро от Канада с време 1:27.896 мин., а в щафетата за жени на 3000 метра, Канада също спечели с резултат 4:07.341 мин.

При мъжете на 500 метра най-бърз бе Уилям Данджину, който регистрира 41.126 секунди, а на 1500 метра отново той стана шампион с време 2:13.217 мин.

Квотите за игрите в Милано следващата година се разпределят по сложна точкова система, в която влизат резултатите от четирите турнира от Световния тур – два от тях в Монреал през октомври и по един в Гданск, Полша, и Дордрехт, Нидерландия, през ноември. За всеки състезател се вземат трите най-добри резултата, като квотите са за страна, а не за индивидуални състезатели.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук