Движението на 87-и км на автомагистрала „Струма“ е организирано в активната и аварийната лента поради пътен инцидент, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Изпреварващата лента е затворена за движение.
От АПИ уточниха, че трафикът е под контрола на пътна полиция и призоваха шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост.
БТА напомня, че с цел подобряване на пътуването през уикенда и за повишаване на безопасността, днес следобед временно ще бъде забранено движението на камиони над 12 тона по автомагистралите „Тракия“, „Струма“ и по път I-1 през Кресненското дефиле от пътен възел „Симитли“ (при 376 км) до пътен възел „Кресна“ на автомагистрала „Струма“ (402 км). От АПИ допълниха, че данното ограничение е въведено, за да се намалят рисковете от инциденти поради неправилно изпреварване и образуването на задръствания с тежкотоварни автомобили в пиковите часове, когато много хора тръгват на път. На 5 юли, в неделя, ограничението ще действа от 15:30 до 22:00 часа за пътуващите към София.




