Аржентина - Мексико
Снимка: БТА

Лионел Меси изравни две знаменити постижения на легендарния Диего Армандо Марадона в мача от група „С“ Световното първенство по футбол срещу Мексико, който завърши с победа с 2:0 за шампионите на Южна Америка, съобщи БТА. По този аржентинците съхраниха шансовете си за излизане от група „С“ на Световното първенство по футбол в Катар.

35-годишният Меси изигра 21-ия си мач за Аржентина, изравнявайки рекорда на Марадона за най-много двубои за страната на световни финали. Дон Диего, който почина на 25 ноември преди две години, записа това постижение с един турнир по-малко – четири.

Меси държи рекорда по най-много мачове като цяло за Аржентина, но Световното първенство е нещо съвсем различно.

Двата отбора направиха нулево първо полувреме пред близо 90 хиляди зрители на „Лусаил Стейдиъм“. Те играха бърз и качествен футбол, но не създадоха много положения.

Мексиканският нападател Алексис Вега получи шанс да открие резултата от пряксвободен удар преди почивката, но Емилиано Мартинес изби топката с плонж. За Аржентина пък пропуснаха Меси и Лаутаро Мартинес.

Меси бе фаулиран на малко повече от 20 метра пред вратата на мексиканците в началото на второто полувреме и в 51-та минута имаше възможност да вкара едно от марковите си попадения. Звездата на Аржентина обаче изпрати топката над напречната греда на Гийермо Очоа.

Меси се реваншира в 64-та минута. Той получи втори шанс да стреля от тази позиция и този път го направи прецизно от игра, изпращайки топката по земята в долния ляв ъгъл за 1:0.

Аржентина овладя контрол над мача в следващите минути и затвърди доминацията си с второ попадение в 87-та минута. Енцо Фернандес получи къс пас от Меси от корнер, след което финтира Ерик Гутиерес на ъгъла на наказателното поле и изпрати точен фалцов удар в обратния ъгъл.

Така Аржентина се изкачи на второ място с три точки и равенство с третия Саудитска Арабия. Полша води с точка повече, а Мексико е на дъното с едно равенство и една загуба.