Отборите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид направиха равенство 1:1 в голямото столично дерби от 32-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион „Сантяго Бернабеу“.

През първата част домакините бяха по-активния отбор, но трудно стигаха до голови положения, като най-добрият шанс се откри пред Кристиано Роналдо, но изстрелът на португалската звезда бе избит от голлинията от централния бранител на Атлетико Стефан Савич. След почивката възпитаниците на Зинедин Зидан продължиха да търсят гола и в крайна сметка успяха да го отбележат. В 55-та минута Тони Кроос центрира от фал и Пепе засече топката с глава, за да открие резултата. Гостите обаче не се предадоха и дочакаха своя момент. В 85-та минута голмайсторът на „дюшекчиите“ Антоан Гризман бе изведен добре от резервата Анхел Корея и преодоля Кейлор Навас, за да изравни резултата. До края на срещата не паднаха повече голове и двата тима поделиха точките.

По този начин преднината на Реал пред Барселона на върха на класирането вече е само 3 точки, докато Атлетико заема трета позиция с актив от 62 точки, 10 по-малко от градския си съперник.