Отборът на Атлетико (Мадрид) спечели Audi Cup 2017 след успех след изпълнение на дузпи във финала срещу Ливърпул. На “Алианц Арена” в Мюнхен Кейди откри резултата за испанците в 34-ата минута, а Роберто Фирмино изравни от дузпа в 85-ата минута. След редовните 90 минути се стигна до дузпи, при които сбърка само Джордан Хендерсън.

Англичаните започнаха по-напористо. В 11-ата минута Соланке изпревари защитник, но не насочи точно с глава. В 15-ата младият Уудбърн шутира акробатично към далечната греда, но не беше достатъчно прецизен.

В 32-ата Адам Лалана беше спрян от Шиме Върсалко. Две минути по-късно мадридчани се възползваха от една от малкото си добри атаки. Върсалко центрира отдясно, Вието засече топката, но вратарят Уърд някак успя да избие, тя се отби от гредата, но попадна на главата на Кейди, който не сбърка и отбеляза.

5652474

След почивката започнаха безброй смени, като влязоха основни футболисти като Роберто Фирмино, Джордан Хендерсън, Жоел Матип, Габи Фернандес, Антоан Гризман и Филипе Луиш. Мърсисайдци натиснаха в търсене на изравняване.

В 64-ата Хендерсън отправи центриране тип “удар” и след чукването в тялото на Хосе Хименес Мигел Моя беше ликвидиран, но топката излезе в аут. В 83-ата Габи спъна Дивок Ориги в наказателното поле и Фирмино не сбърка от дузпата – 1:1.

5652630

При дузпите точни за Ливърпул бяха Фирмино, Ориги, Кент и Груич, а капитанът Хендерсън изпусна втората дузпа. Дюшекчиите бяха безпогрешни. За тях вкараха Гризман, Торес, Габи, Гайтан и Филипе Луиш.