Атлетико (Мадрид) разби Олимпик (Марсилия) с 3:0 на

Атлетико (Мадрид) разби Олимпик (Марсилия) с 3:0 на „Групама Арена“ във френския град Лион и спечели трофея в турнира Лига Европа този сезон. Марсилци не успяха да станат първият френски победител в надпреварата, а „дюшекчиите“ записаха първа победа във Франция от 57 години насам.

Още в 4-ата минута на срещата Валер Жермен бе изведен зад защитата на испанците, но шутира от прекрасна позиция покрай вратата на Ян Облак. Марсилци продължиха да действат по-активно и „дюшекчиите“ рядко поглеждаха към вратата на Стив Манданда.

Играчите на наказания за тази среща треньор Диего Симеоне, който изгледа мача от трибуните, успяха да се справят с устрема на французите и в 21-ата минута поведоха, след като вратарят Манданда подаде топката към Замбо Анкиса, който сгреши и Габи Фернандес изведе Антоан Гризман. Френският национал излезе сам срещу стража на марсилци и го преодоля за 0:1. Десет минути по-късно треньорът Руди Гарсия трябваше да извърши принудителна смяна и да замени капитана Димитри Пайе, който напусна терена заради контузия.

До края на полувремето Марсилия продължи да опитва атаки по всички възможни начини, а Атлетико обръщаше повече внимание на защитните действия. Сериозни положения за нов гол пред някоя от двете врати обаче не се разкриха.

Четири минути след почивката французите сгрешиха в защита, а Антоан Гризман комбинира с Коке и отново наказа своите сънародници, прехвърляйки Манданда за 0:2. След този гол испанският тим взе инициативата и не позволяваше на съперника да организира някакви по-опасни атаки.

В 67-ата Сансон шутира високо над вратата при едно от редките нападения на френския отбор. Три минути след това Саул от „дюшекчиите“ отправи опасен удар, а след рикошет в тялото на Луис Густаво топката излезе в корнер. В 81-ата минута появилият се като резерва гръцки нападател Костас Митроглу бе много близо до гола след удар с глава, но топката тупка и се удари в страничната греда. Две минути след това Ян Облак спаси след далечен шут на Амави.

В 89-ата минута капитанът Габи с прецизен удар от средна дистанция се разписа за 0:3.