футбол България Северна Ирландия

Отборът на България не успя да запише дебютен успех в откриващия си мач от Лигата на нациите, след като допусна късен изравнителен гол и завърши наравно 1:1 с Република Ирландия.

Попадението за българския отбор беше дело на Божидар Краев, който в 56-ата минута реализира подаване на Тодор Неделев през центъра. Шейн Дъфи вкара в 93-ата минута за Ирландия, след като засече центриране от корнер.

Пред празните трибуни на Националния стадион „Васил Левски“ първият удар към една от двете врати беше отправен от Галин Иванов, който засече с глава центриране на Страхил Попов, но изпълнението му не представляваше опасност за стража на ирландците Дарън Рандолф.

Спас Делев и Тодор Неделев пък имаха най-добрите възможности за гол,  като въпреки по-голямото притежание на топката, гостите така и не отправиха точен изстрел до почивката по посока вратата на Георги Георгиев.

Второто полувреме започна с по една добра ситуация и пред двамата вратари, преди Божидар Краев да изведе „трикольорите“ до преднина в 56-та минута. Ирландците понатиснаха в търсене на изравнително попадение, но с изключение на едно опасно подаване в наказателното поле, рядко притесняваха Георгиев. Влезлият като резерва Бирсент Карагерен можеше да покачи на 2:0, но ударът му мина встрани от вратата на Рандолф.

В третата минута на добавеното петминутно продължение ирландците стигнаха до точката след гол с глава на техния капитан Шейн Дъфи, който остана непокрит и направи безпомощен Георгиев.

Така, България пропусна да започне с успех тазгодишното си участие в Лигата на нациите. Възпитаниците на Георги Дерменджиев ще гостуват в следващия си мач на Уелс в неделя. Тимът стартира с победа в лига Б, група 4 над Финландия с 1:0 след късната интервенция на Кийфър Мур.