купа

България се наложи над Коста Рика с 4-1 победи като гост в среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на Купа „Дейвис“. Димитър Кузманов осигури победата на нашите с успех в четвъртата среща. Мико се наложи над Хесе Армандо Флорес за 74 минути игра с 6-4, 6-3.

Кузманов спечели първата част с пробив в гейм номер 10 с 6-4. Във втория сет Мико навакса пасив от 0-2 за да триумфира с 6-3. Така Кузманов вече е състезателят с най-много победи на сингъл за България на Купа „Дейвис“ – 19.

В последната среща Александър Донски се наложи над Родриго Пиедра с 6-2, 6-4. В първата среща за ден номер 2 Александър Лазаров и Адриан Андреев отстъпиха драматично по двойки на Хесе Армандо Флорес и Пабло Нунес с 6-7(11), 6-4, 6-7(10).

Нашите момчета поведоха с 3-0 в първата част, но допуснаха изравняване за 3-3. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него българите изпуснаха четири сетбола и отстъпиха с 9-11 точки. Лазаров и Андреев поведоха с пробив в началото на втория сет и този път го задържаха за 6-4. В третата решителна част пробиви нямаше и се стигна до нов тайбрек. В него българите загубиха с 10-12 точки.

В първите два сингъла Димитър Кузманов се наложи над Хулиан Саборио с 6-4 6-2, а Александър Лазаров победи Хесе Армандо Флорес със 7-5, 4-6, 6-3.

България се представи в състав Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Адриан Андреев и Александър Донски с капитан Тодор Енев.

На нашите тенисисти им предстои нова битка – през септември, непосредствено преди Sofia Open, като потенциалният съперник все още не е ясен. Според новия регламент в група II са 24 отбора от целия свят, които са разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели играят по-късно през сезона плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.