Националният отбор на България записа втора поредна загуба в Световната лига. След като волейболистите ни претърпяха поражение с 0:3 от Франция, те отстъпиха на Аржентина с 2:3 гейма (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 12:15).

Цветан Соколов наниза 29 точки, а 15 добави Николай Николов. Кристиан Поглажен реализира 19 точки за Аржентина, а Гонсало Кирога добави 16.

Гаучосите се възползваха от няколко грешки в българската защита и поведоха с 1:0. Във втората част българите започнаха да се представят по-стабилно на блокада и изравниха резултата в геймовете.

Лъвовете“ стояха по-добре на терена в третата част и заслужено дръпнаха с 2:1, но Аржентина бързо натрупа аванс в четвъртия гейм и прати мача в тайбрек. В него родните волейболисти се пропукаха в ключовите моменти и загубиха мача.

Днес представителният ни тим ще търси първа победа в тазгодишното издание на Световната лига. Съперник на българите е домакинът на турнира Русия.

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол Пламен Константинов коментира загубата от Аржентина във втория мач от група C1 на Световната лига.

„Мисля, че моят отбор има психологически проблеми. Някои нови играчи са неуверени. Не е лесно да се справим с това. Трябва да покажем характер“, коментира Константинов.

„Загубихме два поредни мача. Не играхме като колектив. Имаме нужда да седнем заедно и да обсъдим нашите слабости“, заяви либерото Теодор Салпаров.

„Щастливи сме, защото беше много труден мач за нас. Имаме много контузени играчи. Щастливи сме, че победихме силен отбор като България“, каза селекционерът на Аржентина Хулио Веласко.