Съставите на Ювентус и Барселона не излъчиха победител в мача помежду си от 5-ия кръг в група „D“ на Шампионската лига. Очакваното зрелище в Торино не се получи и срещата приключи при резултат 0:0. Това реми гарантира на каталунците класиране на 1/8-финал в турнира и то като сигурен победител в групата. Юве пък ще трябва да трепери до последно и да се надява в последния кръг нещата да се развият в негова полза.

Класиране група D

Ювентус стартира мача с Гонсало Игуаин на върха на атаката, а Пауло Дибала дейсташе зад гърба му. Дъглас Коща и Хуан Куадрадо пък оперираха по двете крила.

Ювентус Барселона

По-любопитно бе в стартовите единадесет на Барса, където липсваше звездата Лионел Меси, който бе оставен на скамейката. Атаката водеше Луис Суарес, а Жерад Деулофеу и Андрес Иниеста действаха по двете крила.

Ювентус имаше първата голова възможност в мача още във 2-ата минута. Дъглас Коща напредна на скорост, комбинира с Хуан Куадрадо, след което отправи силен удар отблизо, но право в ръцете на Марк-Андре тер Щеген.

В 10-ата минута се стигна и до ситуация пред Джанлуиджи Буфон. Паулиньо стреля от около 25 метра, но покрай вратата.

В 16-ата минута Хуан Куадрадо можеше да сгреши фатално. Той върна неразчетено с глава назад, където дебнеше Андрес Иниеста, който шутира от воле, но не успя да намери очертанията на вратата. Две минути по-късно пък самият Иинеста направи грешка в средата на терена, която доведе до опасна атака на Юве, завършила с удар на Дибала, но в ръцете на Тер Щеген.

В 22-ата минута Барса бе много близо до откриване на резултата. Иван Ракитич центрира от фаул и Паулиньо отклони топката, която се отби от гредата.

В 30-ата минута отново Паулиньо бе в центъра на вниманието. Бразилецът опита артистично да си изпроси дузпа, но вместо това получи напълно заслужен жълт картон за симулация.

Интересна комбинация между Куадрадо и Дибала в 36-ата минута завърши с изстрел от воле на колумбиеца, но твърде неточно и над вратата.

Минута преди края на първото полувреме Юве имаше нова голова възможност. Дибала нахлу на скорост в наказателното поле и отправи силен удар, но над вратата. В ответната атака Луис Суарес стреля по посока вратата на Буфон, но доста неточно.

Второто полувреме започна с шанс за гостите. Луис Суарес отправи нелош удар от фаул, който мина малко над напречната греда.

В 55-ата минута Лионел Меси все пак се появи в игра на мястото на неубедителния до момента Жерард Деулофеу.

В 61-ата минута Гонсало Игуаин имаше шанс да обстрелва вратата на Тер Щеген от границата на наказателното поле, но ударът му бе доста неточен.

Първата голова възможност за Меси дойде в 63-ата минута. Тогава аржентинецът стреля нелошо от фаул, но над напречната греда.

В 75-ата минута се стигна до едно дискусионно положение. Дъглас Коща бе изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдията Милорад Мажич не видя основания да даде дузпа за Ювентус.

В 83-ата минута Дъглас Коща направи мощен пробив и стреля силно по земя, но за негово нещастие топката не намери очертанията на вратата.

В края на мача Юве се активизира и в добавеното време Дибала можеше да се превърне в герой за своя тим, след като отправи страхотен удар от движение, който бе спасен по брилянтен начин от Тер Щеген.

След това реми Барселона остава начело в групата с 11 точки и вече е сигурен участник в следващата фаза на надпреварата. Ювентус остава на 2-ото място с 8 точки, но торинци вече водят само с точка пред третия Спортинг и ще трябва да търсят победа в последния си мач или да се надяват португалците да не спечелят своето гостуване на Барселона.

В другата среща от групата Спортинг победи гръцкия Олимпиакос с 3:1 и си осигури като минимум участие в елиминациите на Лига Европа напролет.

Спортинг Олимпиакос

Португалците събраха седем точки и имат с една по-малко от втория Ювентус, докато Барселона си осигури класиране напред след 0:0 в Торино по същото време. Така съдбата на втората позиция ще се реши в последния кръг, когато Спортинг гостува на Барселона, а Ювентус ще пътува до Пирея за мача с Олимпиакос.

Началото на двубоя на “Жозе Алваладе” не предвещаваше такава загуба за гостите. Мачът вървеше равностойно до заключителните пет минути на първото полувреме, когато отбраната на гостите се пропука фатално на два пъти.

Първо в 40-ата минута Желсон Мартинс беше изпуснат по десния фланг, той напредна и насочи топката по земя пред вратата, където Бас Дост я засече в мрежата. В самия край на полувремето бранител в червено не успя да изнесе топката от наказателното поле, за нея се пребори Бруно Сезар, който с плътен шут удвои.

В средата на второто полувреме Спортинг направи резултата класически, след като Бас Дост засече с глава центриране от корнер във вратата на Олимпиакос. Гостите върнаха едно попадение в края, но за повече нямаха време и сили.