Съставът на Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 при визитата си на Базел в петия си мач от Група “А” на Шампионската лига и ще трябва да изчака последния двубой от фазата, за да си осигури класирането за елиминациите.

Базел Манчестър Юнайтед

Единственото попадение падна в самия край на мача, когато Михаел Ланг попари играчите на Жозе Моуриньо и хвърли в екстаз трибуните на “Санкт Якоб Парк”. Двата тима си размениха по едно полувреме, като англичаните доминираха изцяло преди почивката, но след това ролите се размениха.

Първата опасност бе пред вратата на Базел. Пол Погба изведе на позиция Ромелу Лукаку, но стражът на домакините Томаш Вачлик отрази удара му. Последва нова атака, след която Мануел Аканджи трябваше да чисти от голлинията удар с глава на Маруан Фелаини.

Юнайтед продължи доминацията по време на цялото първо полувреме, докато Базел предпочиташе да дебне на контраатака. В края на частта червените дяволи удариха на два пъти гредата.

Първо Антони Марсиал центрира отляво, а топката не бе засечена от никого преди да се отклони в стълба и да излезе в аут, а след това Маркос Рохо нацели горната греда с удар от близо 40 метра.

През втората част обаче ролите бяха тотално разменени. Домакините тръгнаха вихрено в атаки и принудиха англичаните да се бранят. На няколко пъти швейцарците атакуваха опасно, като Тарик Елиунуси, Димитри Оберлин и Ланг бяха близо до откриване на резултата.

Така нещата вървяха към логична подялба на точките с оглед на размененото превъзходство в двете полувремена, когато се стигна до последната минута на мача. Тогава една многоходова атака даде топката на Раул Петрета, който с центриране по земя намери Ланг на задната греда, който бе изпуснат от защитата и донесе голямата радост на тима си.

Така Юнайтед ще трябва да изчака последния ден от надпреварата, за да си осигури класирането. Все пак билетът за елиминациите изглежда почти сигурен. За да изпусне влака за следващата фаза, Манчестър трябва да загуби с три гола разлика от ЦСКА-Москва на “Олд Трафорд” и в същото време Базел да победи Бенфика като гост.

Класиране група А

В по-ранната среща от групата ЦСКА (Москва) постигна много важна победа в борбата си за класиране на елиминационната фаза на Шампионската лига. Руснаците се наложиха с 2:0 над Бенфика в петия си мач от Група “А” на надпреварата.

ЦСКА Москва Бенфика

Българинът Георги Миланов не взе участие, тъй като е контузен. Георги Шенников откри резултата през първата част, а след почивката Жардел си отбеляза автогол, който прекърши португалците.

В началото на мача домакините тръгнаха дръзко напред в търсене на важния успех. Още в четвъртата минута Витиньо можеше да отбележи, но ударът му мина встрани. Все пак натискът на ЦСКА даде резултат още в 13-ата минута.

Тогава Брибас Натхо изведе Шенников на позиция сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар халфът направи 1:0. Останаха съмнения за засада при паса на израелеца, но попадението бе зачетено. До края на първата част армейците можеха да стигнат и до нов гол, но Василий Березуцки и Натхо пропуснаха.

След почивката обаче Бенфика взе инициативата и подложи на натиск домакините. Въпреки това противно на развитието на играта, ЦСКА стигна до второ попадение. В 56-ата минута Витиньо опита да центрира по земя, а Жардел подложи крака си, което се оказа фатално, тъй като топката влетя във вратата.

Това се оказа решаващо за изхода на двубоя, тъй като ентусиазмът на гостите бе секнат и те не успяха да намерят сили, за да се върнат в срещата.

Любопитна статистика от срещата сочи, че вратарят на домакините Игор Акинфеев за първи път в кариерата си запази вратата си суха в мач от Шампионската лига. В 45 срещи досега стражът винаги бе допускал попадение в мрежата си, но този път успя да го предотврати.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.