Барселона

Лидерът в Ла Лига Барселона победи Реал Мадрид с класическото 3:0 в поредното издание на Ел Класико, голямото дерби в испанския футбол. Каталунците стигнаха до безпрецедентния си трети пореден успех на „Бернабеу“ с голове през второто полувреме на Луис Суарес, Лионел Меси и Алейш Видал.

В началните минути Реал владееше топката повече, но първата голова възможност в мача бе за отбора на Барселона – в 30-ата минута Меси даде хитър пас на Паулиньо, който стреля опасно от въздуха, но Кейлор Навас бе на мястото си и отби в корнер. Две минути по-късно Роналдо имаше възможност да открие резултата, но този път Тер Щеген реагира добре и с крак изби топката в ъглов удар.

Барселона

След това футболистите на Реал направиха още няколко пропуска и при един от тях в 42-ата удар на Бензема с глава мина на милиметри от вратата. Барселона обаче попари 80 000 зрители на „Бернабеу“ в 54-ата минута, когато Иван Ракитич започна бърза акция, подаде надясно на Сержи Роберто, който пък намери непокрит Суарес и уругваецът прати топката под плонжа на Навас.

В 62-ата минута се стигна до серия от пропуски пред вратата на Реал и накрая Дани Карвахал бе принуден да играе с ръка, за което получи директен червен картон. Зад топката застана Меси, който не даде никакви шансове на Навас и отбеляза 15-ия си гол за сезона в Ла Лига. Зидан реагира, като пусна на терена Начо, а извади Бензема, който бе бурно освиркан от публиката.

Барселона

След втория гол играчите на Барса заиграха много спокойно и предимно задържаха топката, но можеха да бъдат наказани в 78-ата минута, когато Тер Щеген се изяви прекрасно след удар на Гарет Бейл, който се появи на терена малко преди това. В 92-ата минута Барселона стигна и до трети гол чрез Алейш Видал.

Голът на Меси бе негов 526-и за Барселона във всички официални турнири, с което счупи постижението на Герд Мюлер за най-много отбелязани попадения за един клуб в европейските топ шампионати. Меси изпревари Мюлер, автор на 525 гола с екипа на Байерн Мюнхен.