Барселона, Тотнъм

Барселона победи Тотнъм след дузпи в двубой от турнира Международна купа на шампионите в САЩ. Мачът се игра на стадион „Роуз Боул“ в Калифорния.

Редовното време завърши 2:2, а в продълженията испанците надвиха съперника си с 5:3.

Барса поведе в резултата с гола на Мунир Ел Хадади в 15-ата минута, а след още 1/4 час Артур Рамос удвои преднината на испанците. „Шпорите“ възстановиха равенството с голове през второто полувреме в рамките на две минути на Хюн Мин Сон и Жорж-Кевин Н’Куду.

В друг мач от турнира Ливърпул записа убедителна победа над Манчестър Юнайтед с 4:1 на “Мичиган Стейдиъм” в Ан Арбър. Садио Мане даде преднина на мърсисайдския тим в 28-ата минута от дузпа, а 180 секунди по-късно Андреас Перейра изравни резултата. Точни за „червените“ през втората част бяха Дани Стъридж, Шей Оджо от дузпа и новото попълнение Джердан Шакири.

Манчестър Сити се наложи над Байерн Мюнхен с 3:2 на стадион „Хард Рок“ в Маями. В хода на мача баварците водеха с 2:0, но „гражданите“ съумяха да направят пълен обрат. Два гола победителите вкара Бернардо Силва, който излезе на терена на мястото на контузения Рияд Марез. И двата клуба приключиха участието си в турнира Международна купа на шампионите.