Барселона

Отборът на Барселона разби Реал Мадрид с 4:0 в неделя, като Пиер-Емерик Обамеянг вкара два пъти на „Сантяго Бернабеу“.

На Ел Класико се гледаше като на тест за напредъка на Барса под ръководството на Шави Ернандес и отборът го издържа с лекота, като унижението над най-върлите им съперници подсказва, че каталунците са готови да се борят отново за титлата в Ла Лига през следващия сезон.

Новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 29-та минута. А централният защитник Роланд Араухо удвои малко преди почивката. Веднага след началото на второто полувреме Феран Торес покачи на 3:0, а Обамеянг оформи крайното 4:0 в 51-та минута.

И макар резултатът да няма голямо значение за надпреварата за титлата през този период, поражение от такъв мащаб у дома и срещу Барселона ще предизвика сериозни последици в Реал Мадрид.

Ще бъдат зададени въпроси за бъдещето на Карло Анчелоти, тъй като мадридчани бяха тактически и технически превъзхождани от Барса, които бяха по-бързи, по-съобразителни. Може би е най-притеснително, че лесно можеха да спечелят с повече.

Мадридчани бяха без контузените Карим Бензема и Ферланд Менди. Можеше да се предполага и известно самодоволство, като се има предвид, че те стартираха с девет точки на върха на таблицата, след като Севиля бе спряна без голове от Реал Сосиедад.

Но нищо от това няма да оправдае толкова драматична загуба като тази. Единственото облекчение сега е, че възраждащата се Барселона все още изостава с 12 точки, макар и с мач по-малко.

Реал остава на първото място в класирането с 66 точки от 29 мача, Севиля е на втора позиция с 57 точки, а Барселона е на трето място с 54 точки от 28 изиграни двубоя.