Барселона

Отборът на Барселона победи Алавес с 3:0 в мач от откриващия кръг на Ла Лига, игран на „Ноу Камп“.

Възпитаниците на Ернесто Валверде не успяха да пробият защитата на съперника през първата част, но все пак излязоха напред в резултата в 64-та минута чрез Лионел Меси. В 83-та минута Филипе Коутиньо удвои преднината на домакините, а в самия край Меси оформи крайното 3:0 с втория си гол в двубоя. По този начин шампионите започнаха защитата на титлата си по убедителен начин, а в следващия кръг гостуват на Валядолид.

В другите два мача от миналата вечер Реал Сосиедад победи Виляреал с 2:1 като гост, а Селта и Еспаньол направиха равенство 1:1 във Виго.