Керала Бластърс без контузения Димитър Бербатов постигна първа победа в индийското първенство, след като надигра с 1:0 гостите от Нордийст Юнайтед в мач от 5-ия кръг.

Домакините от град Кочи стигна до успеха с попадение на Винеет в 24-ата минута на срещата. В 42-ата минута на двубоя вратаря на гостите Парамба беше изгонен с директен червен картон.

През второто полувреме домакините съумяха да запазят преднината си и предвид численото си предимство записаха първи пълни 3 точки и вече имат 6, заемайки 7-ото място. Юнайтед е осми с 4.

Очакванията са, че Бербатов ще се завърне на терена на 31 декември в двубоя с Бенгалуру, който е лидер в първенството.