Ботев, ЦСКА

Отборът на „Ботев“ /Пловдив/ победи ЦСКА с 2:0 в последен мач от 31-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Коматево. Преди по-малко от седмица „канарчетата“ отстраниха „червените“ на полуфиналите в Купата на България след драматичен мач на „Българска армия“, а тази вечер те удариха и шампионските амбиции на „армейците“.

Възпитаниците на Любослав Пенев имаха възможност да се доближат на две точки от лидера „Лудогорец“, който в петък загуби гостуването си на „Черно море“, но не успяха да го сторят и остават на пет точки от първото място. Двубоят в Пловдив бе равностоен, като всичко се реши в заключителните минути, когато домакините нанесоха своя удар. В 83-та минута пловдивчани отнеха топката в своята половина и Тодор Неделев намери с отличен извеждащ пас Феребори Доре, който с лекота преодоля бранител на съперника и вкара за 1:0. В продължението на срещата Неделев сложи точка на спора с точен изстрел по земя, с който оформи крайното 2:0.

По този начин „Ботев“ се върна на победния път след две поредни загуби в Първа лига и се изкачи до четвърто място в класирането с 50 точки, докато ЦСКА остава на втора позиция с актив от 65 точки, пет по-малко от „Лудогорец“. До края на първенството остават пет кръга.