Отборът на Ботев (Пловдив) стартира успешно защитата на Купата на България. Играчите на Николай Киров постигнаха успех с 3:1 над Локомотив в Горна Оряховица. В герой за жълто-черните се превърна Лъчезар Балтанов, който се появи от резервната скамейка и заби две попадения във вратата на домакините, които пък поведоха след само 120 секунди игра. Опитният нападател Деян Христов се разписа за 1:0. Крайният резултат оформи Алваро Юлиано.

Двубоят започна мечтано за домакините и още във втората минута Деян Христов матира стража на канарчетата. Основната роля за попадението бе дело на Антоний Балъков, който шутира мощно, кълбото се удари в страничния стълб и мина зад гърба на Кайзер, а на точното място бе опитният Христов, който вкара в празната врата.

Ботев Пловдив Локомотив Горна Оряховица Купа на България

В 6-ата минута Дуде направи отличен пробив отляво. Крилото стигна почти до аутлинята и центрира в наказателното поле, където обаче нямаше нито един добре пласиран играч на Ботев. В 21-ата минута гостите бяха близо до изравнителното попадение, но гредата спаси Крушарски. Алваро стреля много добре от пряк свободен удар, но кълбото не пожела да влезе във вратата на Локомотив.

В края на първата част жълто-черните се опитаха да натиснат домакините, но футболистите на Александър Димитров показаха изключително стабилна игра в защита.

Второто полувреме стартира добре за Ботев. Дуде Ндонгала си създаде пространство за стрелба. Крилото отправи топовен шут, но Крушарски направи отлично спасяване. Все пак в 57-ата минута резервата Лъчезар Балтанов изравни. Халфът показа класа и три минути по-късно, когато отново прониза стража на Локомотив (Горна Оряховица). Йордан Минев центрира в наказателното поле, където никой не попречи на капитана на канарчетата да се разпише с глава.

В 71-ата минута играчите на Николай Киров стигнаха до трети гол. В негов автор се превърна Алваро Юлиано, който заби изключително попадение с топовен удар от далечна дистанция. В последните секунди Байдаков пробва да се разпише, но ударът му мина над вратата. Това бе и последната интересна ситуация на стадион „Локомотив“.

Старши треньорът на Локомотив (Горна Оряховица) Александър Димитров сподели първите си впечатления след поражението на тима с 1:3 от Ботев (Пловдив).

Александър Димитров

“Не мога да дам положителна оценка, след като сме загубили. Първото полувреме го изиграхме изключително дисциплинирано. Силите и класата не ни достигнаха, но ние сме в процес на изграждане. Настъпи умората през втората част и по-подготвеният тим победи. Щеше да е добре да продължим за Купата, защото ние контролирахме събитията на терена през първото полувреме”, заяви Димитров.

“Трябва да подобрим физическата подготовка, а след това ще наблегнем върху другите неща”, добави още той.

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров не спести критиките си към футболистите, въпреки победата над Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1. Канарчетата започнаха защитата на трофея в Купата на България с труден успех, а Киров призна, че на почивката е повишил тон в съблекалнята.

Николай Киров

„Проспахме първото полувреме, бяхме доста бавни. През втората част нещата се промениха и разликата веднага се усети. Трябваше да се повиши тон на почивката, защото иначе нямаше да победим“, каза Киров.

„Лъчезар Балтанов донесе спокойствие в отиграванията. Направи го Лъчо, защото вътрешните халфове не бяха спокойни. Радвам се, че вкара голове и направи асистенция. Днес ще бъде ясно състоянието на Тодор Неделев и Крум Стоянов. Възстановяването им върви по план, дано да можем да ги използваме за дербито с Локомотив“, добави наставникът на жълто-черните.