Отборите на Ботев Враца и Черно море завършиха наравно 1:1, в среща от петия кръг на efbet Лига.

Първото полувреме предложи скучен футбол. Гостите от Варна бяха по-настоятелни в атака, но достигаха трудно до голови ситуации.

В последните секунди на първата част Исмаил Иса откри резултата. Опитният нападател на „моряците“ се пребори за една топка, елиминира съпротивата на Красимир Костов и Апостол Попов и на празна врата търкулна топката в мрежата.

През второто полувреме картината във Враца продоби лека промяна, с оглед на това, че играчите на Ботев започнаха да действат по-уверено в атакуващ план.

Усилията им се увенчаха с успех 2 минути преди края, когато Георги Вълчев беше точен за крайното 1:1.