Съставът на Спортинг Брага се наложи с с 3:1 при домакинството си на Хофенхайм от петия кръг в група “С” на Лига Европа. С успеха португалците си осигуриха класиране на 1/16-финалите и направиха малък подарък на Лудогорец, елиминирайки германците от битката за продължаване напред в турнира.

Спортинг Брага Хофенхайм

Домакините поведоха още в 1-ата минута с попадение на Марсело Гояно, но Хофенхайм изравни в 74-ата чрез Марк Ут. Франсерджо обаче се превърна в големия герой в мача, вкарвайки победните два гола за Брага в 81-ата и 93-ата минути.

Португалците откриха резултата още „от съблекалните”. Жоао Карлос напредна до аутлинията и върна назад. Няколко негови съотборници се разминаха, но топката стигна до Марсело Гояно, който отправи удар през купа от играчи и кълбото се озова в мрежата.

Хофе опита веднага да реагира и в 3-ата минута Андрей Крамарич отправи опасен удар покрай вратата. Три по-късно и Надием Амири стреля във вратата, но стражът Матеус успя да спаси.

Последваха нови добри минути за Брага. В 10-ата Жоао Карлос проби през центъра и стреля точно, но в ръцете на вратаря. В 33-ата минута Джеферсон отправи далечен удар от фаул, който обаче отново не затрудни Оливер Бауман.

В 44-ата минута домакините претендираха за дузпа. Паулиньо нахлу в наказателното поле и бе препънат от вратаря, но съдията прецени, че Бауман е играл с топката и не е извършил нарушение.

Второто полувреме се играеше почти изцяло пред вратата на Брага. Хофенхайм вдигна рязко оборотите и зареди положение след положение. В 53-ата минута далечен удар на Амири бе спасен с мъка от вратаря, а при добавката Серж Гнабли пропусна от добра позиция.

В 59-ата минута Марк Ут бе изведен в наказателното поле, но стражът Матуес излезе и самоотвержено блокира удара му. Десет минути по-късно отново Ут стреля силно от дистанция и този път Матуес не се намеси убедително и за малко да изпусне хлъзгавата топка зад гърба си, но някак успя да я задържи да не премине голлинията.

В 74-ата минута логичното се случи. Хофе си спечели фаул, Керим Демирбей центрира отлично за Ут, който отблизо засече топката във вратата за 1:1.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко. В 81-ата минута Брага организира скоростна атака. Рикардо Есгайо получи отдясно и веднага подаде около точката за дузпата на нахлуващия Франсерджо, който технично копна топката във вратата за 2:1.

В 93-ата минута бразилецът реши всичко с красив втори гол. Той се възползва от грешка при изнасянето на топката. Франсерджо отправи удар от над 30 метра и прехвърли излезлият неразчеетно Бауман за крайното 3:1.

Секунди преди края Адам Шалай удари с лакът противников играч и си изкара червен картон.

Така Брага изпревари Лудогорец и оглави класирането в групата с 10 точки. Разградчани са втори с 8. Хофенхайм падна на дъното със своите 4 точки и е без шанс за класиране напред.