Бразилия

Бразилия стана първият отбор, който се класира за полуфиналите на Копа Америка. Домакините на турнира хвърлиха много усилия, за д отстранят коравия тим на Парагвай.

В редовното време двата тима не си отбелязаха голове, въпреки че парагвайците играха с човек по малко от 58-ата минута, когато Фабиан Валбуена бе изгонен с директен червен картон. Така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там „кариоките“ показаха по-здрави нерви и с 4:3 се добраха до следващата фаза.

В този мач наставникът на „селесао” Тите бе избрал Роберто Фирмино да води атаката, а зад гърба му действаха Габриел Жезус, Фелипе Коутиньо и Евертон, В средата той бе заложил на Алан и Артур.

Парагвай излезе с по-дефанзивна схема с един изнесен нападател в лицето на Мигел Алмирон. По крилата действаха Ернан Перес и Дерлис Гонзалес, а в центъра на терена играта градяха Ричард Санчес  и Селсо Ортис.

При решителните дузпи Густаво Гомес пропусна още при първия опит за Парагвай, а след това точни от бялата точка бяха Вилиан, Маркиньос и Коутиньо за Бразилия и Алмирон, Валдес и Рохас за парагвайците. Роберто Фирмино даде надежда на „гуараните“, пропускайки при четвъртия удар за домакините, но веднага след това и Дерлис Гонзалес не успя да уцели вратата. Така решаващият удар бе за Габриел Жезус, който бе точен и хвърли в екстаз феновете по трибуните.

С тази победа Бразилия продължава на 1/2-финал, където ще срещне победителя от сблъсъка между Венецуела и Аржентина.