Британецът Кайл Едмънд записа най-големия успех в индивидуалната си кариера до момента. Той се класира за четвъртфиналите на „Аустрелиън Оупън“, след като обърна Адреас Сепи (Италия) за успеха с 6:7 (4), 7:5, 6:2, 6:3. В следващия си мач 23-годишният Едмънд ще се изправи срещу победителя от срещата между Григор Димитров (България) и Ник Кириос (Австралия), които играят в момента.

Изключително равностойният първи сет продължи 58 минути и беше решен от два поредни мини пробива на Сепи в тайбрека. Италианецът дори поведе с 2:1 във втората част след ранен брейк в сервиса на Едмънд. Британецът веднага върна пробива, а след това направи още един в 12-ия гейм, с който спечели сета и изравни резултата в мача. Кайл Едмънд направи нови два брейка в подаването на Андреас Сепи през третия сет – във втория и осмия гейм. Третата част беше решена от един пробив в осмия гейм, след който британецът поведе с 5:3 и след това сервираше за победата в мача. Той я постигна при първия си мачбол.

Световният №1 Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия. Носителят на 16 титли от „Големия шлем“ надигра на 1/8-финалите поставения под №24 аржентинец Диего Шварцман с 6:3, 6:7 (4), 6:3, 6:3 след почти 4-часова битка на „Род Лейвър Арина“ в Мелбърн. Шампионът от 2009 година и финалист от миналия сезон Надал ще спори за място на полуфиналите с поставения под №6 хърватин Марин Чилич. По-рано днес финалистът от „Уимбълдън“ Чилич надви с 6:7 (2), 6:3, 7:6 (0), 7:6 (3) поставения под номер 10 испанец Пабло Кареньо Буста.