Отборът на Челси победи с 2:1 Атлетико Мадрид във втория мач от група “С” на Шампионската лига. Англичаните направиха пълен обрат на “Уанда Медитеранео” в испанската столица. Домакините поведоха с гол от дузпа на Антоан Гризман в 40-ата минута, но Алваро Мората изравни в 60-ата. Истинската драма обаче настъпи в добавеното време на двубоя, когато лондончани стигнаха до втори гол в 94-ата минута чрез Миши Батшуай и отмъкнаха трите точки под носа на своя съперник.

Атлетико Мадрид Челси

Мадридчани заложиха на Антоан Гризман и Анхел Корея в атака. Те имаха подкрепата на Коке и Яник Ферейра Караско по крилата. Гостите разчиха на Алваро Мората в предни позиции, а Еден Азар и Сеск Фабрегас действаха зад гърба му. В средата на терена оперираха Тиемуе Бакайоко и Нголо Канте.

Първите опасности в мача бяха пред вратата на домакините. В 5-ата минута Алваро Мората стреля от границата на наказателното поле, но твърде неточно. Минута по-късно пък Еден Азар се освободи в пеналта и опита изстрел от малък ъгъл, но и той не намери очертанията. В 8-ата минута гостите отново притесниха съперника с опасна контраатака, завършена отново от Мората, но и този път ударът му бе неточен.

В 13-ата минута и гредата помогна на испанците след като Еден Азар отправи страхотен далечен шут от границата на наказателното поле. В 24-ата минута пък Алваро Мората стреля с глава отблизо, но Ян Облак с прекрасна намеса опази вратата си. Две минути по-късно отново Азар отправи далечен удар, който обаче бе право в ръцете на вратаря.

Почти от нищото обаче Атлетико Мадрид стигна до откриване на резултата. В 39-ата минута при едно центриране от корнер Давид Луиш задържа Лукас в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Антоан Гризман изпълни наказателния удар и не сгреши за 1:0.

Челси веднага се хвърли в атака и в 43-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Гари Кейхил, който стреля, но малко над вратата. В самия край на полувремето Атлетико бе много близо до втори гол. Домакините организираха бърза атака, удар на Коке бе спасен от Тибо Куртоа, а след това и Саул Нигес не успя да уцели вратата отблизо при опита за добавка.

Челси отново започна по-добре втората част и в началните минути играта се пренесе почти изцяло в половината на Атлетико. В 55-ата минута Виктор Моузес отправи далечен, но неточен удар покрай вратата.

В 60-ата минута логичното се случи и гостите изравниха резултата. Еден Азар центрира перфектно за Мората, който с глава насочи топката във вратата за 1:1. В 62-ата минута Челси можеше да направи и пълен обрат, но Сеск Фабрегас отблизо не успя да засече топката във вратата. В 74-ата минута англичаните организираха скоростна контра, Мората изскочи срещу Облак, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 78-ата минута Атлетико също организира интересна контраатака, която завърши с далечен удар на Фернандо Торес, но той не затрудни Куртоа.

В 84-ата минута дюшекчиите претендираха за дузпа за нарушение на Тиемуе Бакайоко срещу Фернандо Торес, но съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка за втори път. Минута по-късно Гризман стреля от далечна дистанция, но доста неточно.

Така се стигна до драмата в добавеното време. Тогава в 94-ата минута Маркос Алонсо бе изведен в наказателното поле и центрира по земя, а Миши Батшуай бе заел добра позиция и отблизо засече кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Така Челси записа втората си победа в група „С“ и се откъсна на върха на класирането с 6 точки. Атлетико пък вече падна до 3-ото място с едва 1 точка в актива си.

Класиране група С

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне бе разочарован след загубата с 1:2 от Челси в Шампионската лига. Наставникът обаче намери сили да признае, че англичаните са били по-добрият тим в този мач и победата им е заслужена.

“Челси игра по-добре в този мач. През по-голямата част от срещата съперникът се чувстваше по-комфортно на терена. Те направиха силен мач като цяло и победата им е заслужена. Ще трябва да преглътнем тази загуба. Имахме възможност да поведем с 2:0, но Саул пропусна страхотно положение.

Трябва обаче да признаем, че гостите стояха по-добре тактически, физически и като интензитет в играта. Сега трябва да продължим да се развиваме и да израстваме и победите рано или късно ще дойдат”, заяви Симеоне.

Мениджърът на Челси Антонио Конте бе във възторг от победата с 2:1 над Атлетико Мадрид като гост. Англичаните първи допуснаха гол във вратата си, но направиха пълен обрат, а победното попадение на Миши Батшуай падна буквално в последните секунди на срещата. Въпреки това италианският специалист смята, че този успех е напълно заслужен с оглед показаното от неговите играчи.

“Представянето ни бе много силно и затова съм доволен от моите играчи. Когато губиш с 0:1 е много трудно да направиш обрат, но ние продължихме да играем много добре и през второто полувреме и бяхме напълно концентрирани. Заслужихме тази победа. Смятам, че се бяхме подготвили добре за мача. Футболистите показаха страхотно желание, старание и концентрация. Доказаха, че заслужаваме да играем подобни мачове”, заяви Конте.

Той засипа с похвали и Еден Азар, който бе двигателят в играта на лондончани в този двубой, като не спести ласкави думи и за Миши Батшуай, Вилиан и Андреас Кристенсен.

“Трябва да се радваме за Еден Азар, който игра фантастично. Това бе едва първият му сериозен мач след контузията. Той игра невероятно и си партнираше отлично с Алваро Мората в предни позиции. Много съм доволен и от Миши Батшуай, а и Вилиан игра много добре. Андреас Кристенсен също заслужава похвала за играта си, а освен това той демонстрира и голям характер в този мач”, заяви Конте.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.