Черно море, Лудогорец

Черно море „взе скалпа“ на втори кандидат за титлата в Първа лига, след като победи у дома на ст. „Тича“ лидера и шампион Лудогорец с 1:0. Преди малко повече от седмица „моряците“ победиха и ЦСКА (2:0), с което затвърдиха отличната си форма от подновяването на първенството. Днес единственият гол отбеляза централният защитник Виктор Генев, който се възползва от неразбирателство в защитата на Лудогорец при центриране. Георги Илиев отклони с глава на първа греда, а Генев връхлетя топката за 1:0.

„Орлите“ имаха своите положения, като през първата част Марселиньо пропусна изгодна ситуация след грешка на вратаря Иван Дюлгеров. Най-големият пропуск в мача обаче бе на резервата Якуб Шверчок през второто полувреме, който от няколко метра не успя да улучи полуопразнената врата на домакините. Малко преди края пък гол на поляка бе отменен заради нарушение срещу вратаря.

Така футболистите на Антони Здравков не успяха да спечелят трети пореден двубой и допуснаха първо поражение от месец октомври насам, когато в групите на Лига Европа швейцарският Цюрих ги победи с 1:0. Иначе загубата за разградчани е едва втора от началото на сезона в Първа лига след 0:1 от Локо Пловдив на 4 август.