Пирин и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от четвъртия кръг на Първа професионална лига. За гостите водени от Георги Иванов – Гонзо това бяха първи загубени точки през сезона.

В 12-ата минута бе първото интересно положение пред една от двете врати. Даниел Младенов от състава на орлетата бе изведен в добра позиция, но Илиас Хасани се намеси отлично. Моряците направиха два страхотни пропуска само в рамките на една минута.

Първо Цветелин Чунчуков не успя да засече прострелно центриране на Мартин Костадинов. Секунди след това Мариян Огнянов изведе Атанас Зехиров сам срещу вратаря, но Макенджиев отрази неговия удар.

В 22-ата минута Станислав Костов бе изпреварен в последния момент от вратаря на гостите Емил Михайлов. Полузащитникът на Пирин Костадин Ничев се размина с остро центриране от корнер в 33-ата минута.

Черно море нанесе своя удар в 35-ата минута, след като Паланков загуби топката в центъра на терена. Топката бе подадена към Чунчуков, който с мощен удар затрудни максимално Макенджиев, а Георги Божилов отблизо бе точен при добавката.

До края на полувремето Станислав Костов пропусна две добри възможности да върне Пирин в мача.  При втората от тях в шестата минута от добавеното време на първата част топката срещна гредата зад Михайлов.

В 59-ата минута гостите можеха да стигнат до втори гол. Георги Илиев подаде на Орлин Старокин, който от 25 метра отправи силен удар, но Макенджиев за пореден път показа класа.

В 82-ата минута Александър Башлиев центрира в наказателното поле, където Емил Михайлов се намеси несигурно и Юлиян Попев с удар от въздуха изравни резултата за 1:1.

00677728

Треньорът на Пирин Милен Радуканов изрази задоволство от спечелената точка срещу лидера Черно море в Благоевград.

„Доволен съм от точката. Поздравления и на Гонзо. Събрал е добри играчи, отборът му играе добър футбол. Поздравявам и моите футболисти, които не се предадоха до края.

През първото полувреме приехме играта в собственото поле тактически и затова привидно изглеждаше, че гостите владеят инициативата. След почивката взехме нещата в свои ръце и видяхте резултата“, коментира Радуканов.

Треньорът на Черно Море Георги Иванов – Гонзо изрази съжаление, че победната серия на тима му беше прекратена в Благоевград, но смята, че и точката на „Христо Ботев“ е позитивен резултат за моряците.

00677727

„Дойдохме за победа, очаквах да победим, но и точката е добър резултат. През първото полувреме контролирахме добре топката, но след напускането на Божилов приехме играта в нашата половина и беше очаквано да получим гол при някое от тези центрирания. Не мога да виня никого, защото там беше целия отбор.

Надявам се Божилов да е готов още за следващия мач. Доволен съм от всички футболисти в нашия отбор през този сезон. Благоевград е тежък за гостуващите отбори, имат добър отбор и агресивна агитка. И други отбори ще губят точки тук“, завърши треньорът на Черно море.