Черноморец (Балчик) е новият носител на Купата на аматьорската лига. Футболистите на Георги Иванов – Геша победиха ЦСКА 1948 с класическото 3:0 и ликуваха с най-престижното аматьорско отличие. Головете за моряците отбелязаха Беадир Беадиров, Валентин Веселинов и Румен Александров.Това е втори трофей за Черноморец през този сезон, след като спечелиха и титлата в Североизточна трета лига.

Любопитен факт е, че това е единственият отбор в българския футбол, който все още няма загуба. Въпросителните остават за състава на Валентин Илиев, който изигра изключително слаб мач и напълно закономерно записа първа загуба в историята на клуба.

Първото полувреме премина под диктовката на Черноморец, но Цветан Илиев и Виктор Митев не успяха да преодолеят стража на столичани. Втората част започна много по-добре за моряците и логичното се случи в 52-ата минута, когато Беадир Беадиров получи топката на два метра от голлинията и без да се замисли направи резултата 1:0 в полза на светло-сините.

В 57-ата минута играчите на Георги Иванов можеха да решат всичко, но Стоян Деспотов направи изключително спасяване. Цветан Илиев остана сам в наказателното поле, но вратарят бе безпогрешен. В 69-ата минута моряците стигнаха до абсолютно заслужен втори гол в мрежата на червените. Валентин Веселинов получи пас, халфът на Черноморец не се забави и с прецизен удар матира Десподов.

В 81-ата минута Спас Спасов опита да върне едно попадение, но ударът му мина малко над целта. В последните секунди на срещата светло-сините вкараха трети гол във вратата на ЦСКА 1948. Крайния резултат оформи Румен Александров, който излезе сам срещу Десподов и не сбърка.

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев каза добри думи за своите играчи, независимо че те бяха победени във финалния мач за Купата на Аматьорската лига.

“Поздравявам тима на Черноморец за мъжката игра. Те показаха и опит, който на този етап на нас все още ни липсва. Сред нас имаше голямо желание, което се превърна в пренавиване. Отдавам това на младостта на нашите футболисти. Но на тях трябва да продължи да се гласува доверие, защото имат бъдеще. Те дадоха всичко от себе си, а и едва ли някой е очаквал, че ще стигнем чак до финала. Вижда се, че трябва да проявяваме по-голямо търпение, особено в такива битки. Не можем да си позволим да ни вкарат гол от тъч и след това да сведем главите. Ще си извадим поуките и продължаваме напред, защото основната ни цел е влизане във “В” група. Дано по пътя натам да не стъпим накриво. Това ни е първо поражение, но знаехме, че един ден ще стигнем и дотук. Оставаме здраво стъпили на земята”, коментира старши треньорът на ЦСКА 1948.