Григор Димитров

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира от Големия шлем – „Уимбълдън“.

Той отстъпи с 2:3 сета на младия французин Коернтен Муте, след като водеше с 2:0 сета и 3:1 гейма в третата част. 20-годишният французин е №84 в световната ранглиста и досега не се беше изправял срещу хасковлията.

В първия сет Григор започна убедително и поведе с 3:0 гейма. След това той даде само два гейма на съперника си и затвори частта с 6:2.

В първото си подаване във втория сет Григор трябваше да спасява две поредни точки за пробив при 15:40 и българинът се справи, като спаси гейма. Още в следващия гейм Димитров притисна французина и се сдоби с два брейкпойнта, но Муте съумя да се измъкне – 1:1. При 4:3 в своя полза Димитров нанесе своя удар. Той взе първите три точки в подаването на Муте и реализира пробив на 15, с който поведе с 5:3. След това българинът сложи край на сета с помощта на своя начален удар в деветия гейм.

В треия сет след размяна на пробиви се стигна до резултат 6:5 и сервис за Григор Димитров. Той обаче се пропука и загуби с тайбрек сета.

Тук психиката му се срина и в следващите два сета младият французин диктуваше играта. Той взе четвъртия сет с 6:3, а победата си затвори с убедителното 6:1 в решителния пети сет.

В следващия кръг Коерентен Муте ще играе срещу големия кандаски талант Феликс-Оже Алясим.