ЦСКА – София победи с разгромното 6:1 у дома новака Витоша (Бистрица) в среща от шестия кръг от Първа лига. Червените реализираха три попадения още преди почивката и рано решиха крайния изход от двубоя, записвайки четвърта поредна победа в шампионата.

Още в третата минута капитанът Божидар Чорбаджийски откри резултата след удар с глава в далечния ъгъл след късо изпълнен корнер и центриране на Тиаго Родригеш.

Десет минути след това топреализаторът на домакините и в Първа лига Фернандо Каранга се разписа, след като засече прострелно подаване на Тиаго и вкара шестия си гол през сезона.

ЦСКА ВИТОША

В 39-ата минута Чорбаджийски за втори път в срещата отбеляза с глава след изпълнение на корнер. След почивката превъзходството на ЦСКА – София продължи и в 55-ата минута Стойчо Атанасов центрира и Тиаго засече с глава от границата на вратарското поле за 4:0.

В 60-ата минута гредата помогна на гостите да не допуснат нов гол след удар на Пинто, а в ответната контра Григор Долапчиев върна едно попадение с диагонален шут от наказателното поле.

В 78-ата минута вратарят Михаил Иванов излезе извън наказателното поле, за да пресече подаване на Станислав Манолев, но се размина с топката и Рубен Пинто на празна врата направи резултата 5:1.

В последната минута на редовното време многоходова комбинация на домакините беше завършена с гол от резервата Кевин Кубемба. Това е първо попадение за него в българското първенство.

ЦСКА ВИТОША БИСТРИЦА

След четвъртата си поредна победа столичани са на второ място в класирането с актив от 13 точки. Витоша остава на последната 14-а позиция с едва една точка.

Наставникът на Витоша (Бистрица) Костадин Ангелов остана крайно разочарован от представянето на неговия тим срещу ЦСКА-София. Специалистът призна, че отдавна не е изпитвал толкова негативни емоции, що се отнася до футбола.

“Не само не съм доволен, но и ме е срам от този мач. Отдавна не съм изпитвал такова безсилие във всяко едно отношение. Това, което имахме като план да се получи, така и не стана. Играчите бяха прекалено превъзбудени и притеснени. Прекалено голям респект към съперника.

Начинът, по които трябваше да изглеждаме беше съвсем елементарен. Работим на тренировки, но се получава съвсем друго нещо на терена. Не си вярвахме, че можем да постигнем нещо. Истината е, че играчите на ЦСКА-София са различни от нашите, но ни се искаше да оставим добро впечатление.

На нас не ни е приоритет да побеждаваме ЦСКА, Лудогорец и Левски, а тези, с които ще се борим за оцеляване. Винаги вината е на треньорите, така че грешките са изцяло мои. Сигурно ще вземем един централен защитник, но повече едва ли – прекалено много хора станахме на тренировка.

Смея да твърдя, че разполагаме с добри вратари. Може би формата им не е топ, но аз вярвам в тях. Дано като се върнем на нашия стадион да изглеждаме по-добре. От всички водещи отбори, с които играхме ЦСКА-София беше най-добрият тим”, каза Лаптопа.

Стамен Белчев

Наставникът на ЦСКА-София Стамен Белчев остана доволен от разгромната победа с 6:1 над Витоша (Бистрица) в мач от шестия кръг на Първа лига. Все пак треньорът на “червените” заяви, че има все още неща, които трябва да се подобряват и в тима ще работят по този въпрос.

“Разбира се, доволен съм от победата – вкарахме шест гола, имахме и още положения, играхме с настроение. Има и неща, които трябва да поправим, като това на моменти да действаме по-бързо. Добре е, когато направим поредица от победи.

Днес и утре ще се насладим на успеха и вече мачът е в историята – мислим за следващите срещи. Аз имам още претенции към нашите футболисти. В ЦСКА няма как да се задоволяваме с това, а да искаме още и още и да преследваме целите си с много работа. Има още какво да се желае.

Предстои ни мач с Берое, който е един от добрите тимове, но ние ще се стремим да ги накараме да играя според нашите действия”, каза Белчев.