Григор Димитров

Григор Димитров започна по успешен начин участието си на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, след като победи испанеца Роберто Баутиста Агут с 6-3, 6-4 в мач от първия кръг на надпреварата.

Димитров не се намира в добра форма в последните месеци и бе загуби седем от последните си девет мача, но днес показа солидна игра, за да запише чист успех над 13-ия поставен в схемата.

Българинът реализира единствения пробив в първия сет, за да го вземе с 6-3, след което проби още на старта на втората част. След това Баутиста Агут вдигна нивото си на игра и веднага върна пробива, след което мачът вървеше гейм за гейм до 4-3 в полза на испанеца, когато заваля дъжд и двубоят бе прекъснат. При подновяването на играта Димитров бе по-концентриран и успя да спечели три поредни гейма, за да затвори мача след час и 21 минути игра.

По този начин хасковлията записа четвърта победа от пет срещи с Баутиста Агут и се класира за втория кръг в Синсинати, където ще срещне квалификанта от САЩ Маркос Гирон или казахстанеца Александър Бублик. При нов успех Димитров може да се изправи срещу водача в схемата и номер 2 в света Данийл Медведев.