Григор Димитров, Ролан Гарос

Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос, след като победи хърватина Борна Чорич с 6-0, 6-4, 6-3 във втория си мач в Париж.

След бързата трисетова победа над Маркос Гирон в откриващия кръг, Димитров отново доминираше на корта. Той стигна до чист успех в първия си мач срещу Чорич, който в последните две години бе измъчван от контузии и се смъкна до 279-то място в световната ранглиста.

В първия сет българинът бе пълен господар на терена и не даде нито един гейм на съперника си. Във втората част един пробив бе достатъчен на Григор за успех с 6-4. В третия сет той взе подаването на опонента си отново веднъж, за да затвори мача след час и 51 минути игра.

Димитров завърши двубоя с 4 аса, 30 печеливши удара и 17 непредизвикани грешки, като отрази и двете възможности за пробив, които се откриха пред Чорич. По този начин българският тенисист продължава без загубен сет на Откритото първенство на Франция.

В петък Димитров ще се изправи срещу 15-ия поставен в схемата на Ролан Гарос Диего Шварцман, който по-рано днес обърна испанеца Хауме Мунар от два сета изоставане за успех с 2-6, 6-7(3), 6-2, 6-2, 6-2.