В Националния пресклуб на Българската телеграфна агенция (БТА) в Самоков ще се проведе дискусия на тема приемно родителство. Срещата е насрочена за 10:30 часа и е част от инициативата „Приеми ме“, реализирана съвместно с Агенцията за социално подпомагане (АСП).
На мероприятието са поканени представители на Областната администрация на Софийска област, Община Самоков, Дирекция „Социално подпомагане“, както и на Държавната агенция за закрила на детето, включително и приемни родители.
Националната инициатива „Приеми ме“ беше открита в Националния пресклуб на БТА в София. На събитието участваха служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов, изпълнителният директор на АСП Ана Ананиева, генералният директор на БТА Кирил Вълчев и Мелнишкият епископ Герасим, който е главен секретар на Светия синод на Българската православна църква.
Инициативата „Приеми ме“ е част от проекта „Повишаване на капацитета на служителите на Агенцията за социално подпомагане, свързан с модернизация на системите за социална закрила“ – Компонент 1, насочен към развитието на приемната грижа в България и укрепването на капацитета на социалните работници, служители на общини, приемни родители и други. Проектът е финансиран по Програмата „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд плюс.




