България не игра зле за моментното си сътояние при гостуването на Черна гора, но пропускането на изгодни положения се очертава като втора слабост, освен нестабилната защита, и то лиши „лъвовете“ от първа победа в групата.

Българите имаха по-добрите положения, особено през първото полувреме. В 31 минута Краев дори вкара с глава, но попадението бе правилно отменено заради засада.

През второто полувреме нивото на играта на българите поспадна и домакинити бяха малко по-активният тим, като също направиха един сериозен пропуск. Мачът не излъчи победител, с което и двата отбора и на теория вече са аут от европейското.

Чехия спечели другия мач срещу Англия с 2:1 и солидно заема второто място с равни точки с Англия.