Съставът на Дунав (Русе) завърши по най-добрия начин първия си сезон в елита от 25 години насам, след като победи с 1:0 ЦСКА-София в мач от последния кръг на Първа професионална лига. С успеха на градския стадион в Русе, драконите си гарантираха четвъртото място в класирането, а единственото попадение пред близо 12 000 зрители реализира Самир Аясс.

След победата Дунав ще трябва да изчака развитието по казуса за ЦСКА-София, относно участието на тима в евротурнирите. Ако червените“ не бъдат допуснати в Лига Европа, то драконите се класират за участие във втория най-престижен клубен турнир.

Иначе червените си бяха гарантирали второто място още преди този кръг и Стамен Белчев излезе с втория отбор. Това се отрази на тяхното представяне и като цяло те бяха надиграни от домакините, изключвайки първите десетина минути.

Логичното се случи в 70-ата минута, когато Дунав откри резултата. Това стори Самир Аясс, който засече с глава центриране от корнер и изпрати топката в долния десен ъгъл на Конов.До края на двубоя домакините се задоволиха да задържат повече топката и не дадоха шанс на младите футболисти на ЦСКА-София да стигнат до изравнителен гол.

Старши треньорът на ЦСКА-София Стамен Белчев определи като тактическа грешката, която доведе до гола и впоследствие загубата с 0:1 като гост на Дунав. Наставникът на червените остана доволен от изявите на някои от младите играчи и призна, че сред тях има такива, които могат да попаднат отново и за по-дълго в първия отбор. Белчев гарантира, че клубът от „Българска армия“ ще направи всичко възможно да се защити пред УЕФА след решението на централата да не допусне тима в европейските клубни турнири.

„Заложихме на млади момчета. Мисля, че през по-голяма част от мача стояха добре. Вижда се обаче, че имат нужда от повече игрови минути и самочувствие. За някои от тях има възможност да попаднат в първия състав, други пък трябва още да работят. Имаше персонални задачи при изпълнението на корнер, но след като допуснахме такъв гол, значи някъде не сме спазили тактическата дисциплина.

Мисля, че клубът ще направи нужното, за да се защитим след решението на УЕФА да не ни допусне до европейските клубни турнири. Това, което се случи  с емблемата, мисля, че е най-нормалното и логично нещо. До ден-два ще стане ясна програмата за лятото. Отдавна се работи по селекцията, но към момента не искам да избързвам и да коментирам, преди да има нещо официално“, коментира след срещата Белчев.

Наставникът на Дунав (Русе) Веселин Великов сподели първите си впечатления след важния успех с 1:0 над ЦСКА-София. Специалистът заяви, че отборът е готов да играе в Лига Европа.

“Най-важната победа в близкото време. Честито на всички фенове в Русе. Честитя на всички армейци, че успяха да вземат емблемата. Сега ще празнуваме и ще се радваме на това класиране. Първото полувреме бяхме малко пренавити, но през втората част бяхме по-спокойни и заслужено победихме. Готови сме да играем в Европа.

Надявам се, че ще играем мачовете в Русе. Мина комисия от УЕФА, трябва да се направят малко промени по стадиона, но мисля, че ще играем на градския стадион в Русе. Джалилов и Муйеци, а и Атанас Атанасов напускат отбора”, заяви треньорът на “драконите”.

След края на двубоя  ЦСКА – София получи купата за второто място в крайното класиране и сребърните медали.