Лига Европа

ЦСКА и „Локомотив“ /Пд/ преодоляхо съперниците си в първия предварителен кръг на квалификациите за груповата фаза на „Лига Европа“, но „Славия“ не успя да прекрачи албанското препятствие и отпада от турнира.

ЦСКА се измъчи с малтийци

ЦСКА победи малтийския „Сиренс“ с 2:1 в мач от първия предварителен кръг на „Лига Европ“а. Двубоят се игра пред празните трибуни на стадион „Българска армия“. Соченият за абсолютен фаворит тим на „армейците“ обаче изигра слаб мач, имаше много затруднения и му се наложи да прави обрат.

„Сиренс“, който е дебютант в евротурнирите, поведе с гол на Максуел да Силва в 69-ата минута, но ЦСКА се върна бързо в мача с гола на влезлия като резерва Ахмед Ахмедов в 75-ата минута. Али Соу направи няколко пропуска, но остана на терена до края и се отблагодари за доверието с победен гол в първата минута от добавеното време на мача.

„Сиренс“ нямаше официален мач от средата на март, когато малтийското първенство бе прекратено заради пандемията от коронавирус.

„Локо“ /Пд/ удържа в Черна гора

Отборът на „Локомотив“ /Пловдив/ се класира за втория квалификационен кръг на „Лига Европа“, след като надви като гост черногорския „Искра“ /Даниловград/ с 1:0.

Трудният успех за възпитаниците на Бруно Акрапович бе изкован четвърт час преди края на редовното време, когато капитанът на „смърфовете“ Димитър Илиев реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Лука Малешевич срещу Милош Петрович. За действащия двукратен носител на Купата на България и Суперкупата на страната това бе трета последователна победа във всички турнири след двете за първенство срещу врачанския „Ботев“ (2:1) и „Славия“ (2:0). Следващото предизвикателство за Акрапович и компания е във вътрешния шампионат – домакинство на „Черно море“.

„Славия“ си тръгва с разочарование

„Славия“ обаче не изпита същите емоции и се раздели рано-рано с шансовете си за пробив в Европа, след като допусна поражение при визитата на албанския „Кукеси“ с 1:2. И трите попадения в срещата паднаха през втората част. Домакините поведоха чрез Патрик Езе от дузпа, но Калоян Кръстев възстанови паритета за играчите на Златомир Загорчич десетина минути преди края на редовното време. Малко след това обаче „белите“ инкасираха втори гол във вратата на Антонис Стергиакис, реализиран от Годберг Купър. За „Славия“ предстои гостуване на ЦСКА в Първа лига.

Жребият за следващия кръг в „Лига Европа“, който се очаква и от отпадналия от Шампионската лига „Лудогорец“, ще се тегли на 31 август.