griezmann
Гризман се радва на гола

Франция надви Германия с 2:1 на „Стад дьо Франс“ в очаквания с най-голям интерес двубой от „Лига на нациите“ във вторник.

Тимът на Йоахим Льов поведе с гол от дузпа на Тони Кроос в 14-ата минута, но „петлите“ съумяха с помощта на съдията да направят пълен обрат през второто полувреме. Антоан Гризман възстанови равенството в 62-ата минута и отново той бе точен от несъществуващ, но отсъден  11-метров наказателен удар в 80-ата.

Според немските медии, ръководството на Германския футболен съюз след това поражение ще обсъди бъдещето на националния селекционер Йоахим Льов и е напълно възможно специалистът да загуби работата си. Активът на Бундестима в турнира е само една точка от равенството с Франция в първия двубой в Германия. Така възпитаниците на Льов вече нямат шанс да заемат първото място в групата. В следващите срещи Франция гостува на Холандия на 16 ноември, а Германия посреща „лалетата“ три дни по-късно.

Националният отбор на Гибралтар постигна втора победа в своята история. След като в събота записаха исторически успех срещу Армения като гости, футболистите на Гибралтар снощи надделяха и над Лихтенщайн с 2:1.

Участниците в Лига на нациите се борят за четири допълнителни билета за Европейското първенство през 2020 г.