Барса, Барселона, футбол

Барселона претърпя изненадващо поражение от Бетис с 3:4 на своя стадион „Камп Ноу“ в двубой от 12-и кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха с 2:0 с голове на Ектор Фирпо и Хоакин през първото полувреме, а Лионел Меси намали преднината в 68-ата минута от дузпа.

Само 180 секунди по-късно Джовани Ло Селсо направи 3:1 за Бетис, а в 79-ата минута Артуро Видал отново върна интригата в мача с втори гол за каталунците. Малко след това обаче Иван Ракитич получи втори жълт картон, а с човек по-малко Барса допусна четвърти гол във вратата си, автор на който стана Серхио Каналес. Меси успя единствено да съкрати изоставането до минимално в допълнителното време, отбелязвайки деветия си гол за сезона. За аржентинеца това бе първи мач след травмата в ръката, която получи на 20 октомври срещу Севиля.

Барселона остава начело в класирането с 24 точки, а вторият Атлетико Мадрид има една по-малко. Статистиката показва, че каталунският тим допуска минимум един гол в десети пореден мач, а за последно това се е случило с отбора преди 20 години, през 1998 г., когато Барса на Луис ван Гаал не успява да опази вратата си суха в 12 срещи.

Испанският гранд за последно е допускал четири гола във вратата си на „Камп Ноу“ през април 2003 г., когато губи от Депортиво Ла Коруня с 2:4.