Двама работници на летището във Франкфурт са починали от заразяване с малария от комари, пренесени на борда на самолети, съобщи "Фрапорт"

Двама служители на летището във Франкфурт са починали от малария, заразени от комари, донесени с полети от региони, където това заболяване е често срещано. Това съобщиха от оператора на летището „Фрапорт“ и местните здравни органи, цитирани от ДПА.

Първият случай е регистриран в началото на юли, а вторият – през август. Здравните власти на Франкфурт обясняват, че причината за заболяването е потвърдена едва след смъртта на пациентите.

Според ведомството, шестима служители на летището са се заразили с малария тропика, най-тежката форма на болестта, по време на изпълнение на служебните си задължения.

Останалите четирима заразени сега се възстановяват успешно и получават нужното лечение.

Националният институт за обществено здраве „Роберт Кох“ първоначално съобщи за четири случая сред летищните работници.

Работниците са се заразили между 4 и 6 юли тази година. Предполага се, че инфекцията е предадена от комар от вида анофелес (Anopheles), пренесен с полет,“ се уточнява в епидемиологичния бюлетин на института.

„Фрапорт“ посочи, че на летището са поставени капани за комари, които вече са уловени и в момента се изследват в лабораторни условия.

Според директора на здравната служба в града, Петер Тинеман, не съществува риск от предаване на болестта между хора и заплахата за населението на Франкфурт е минимална.

Маларията е сериозно заболяване, предавано от комари, алармира германското Министерство на външните работи.

„При особено уязвими групи заболяването може да доведе до кома и смърт. Предпазването от ухапвания и приемането на профилактични медикаменти могат да предотвратят инфекцията,“ допълни министерството.

Източник БТА
За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете коментар!
Моля въведете името си тук