Григор Димитров загуби от Александър Бублик от Казахстан с 1:2 сета (7:5, 6:7, 6:7) и отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 в китайския град Чънду.

Двубоят започна отлично за Григор, след като той проби още първото подаване на съперника си, а след това затвърди пробива си и поведе с 3:0. Последва спад в играта на най-добрия ни тенисист и Бублик успя да спечели три поредни гейма за 3:3.

Двамата започнаха да печелят подаванията си, като единствено мощният сервиз държеше казахстанеца в мача. Така се стигна до 12-ия гейм, в който Бублик сервираше за оставане в сета. Григор обаче стигна до два сетбола и успя да реализира втория за крайното 7:5 в първата част.

Втория сет започна много равностойно, като двамата печелеха сравнително безпроблемно своите сервис-геймове. При 6:5 в своя полза Григор Димитров можеше да затвори мача, но Бублик успя да вземе гейма и вкара сета в тайбрек.
Той бе много оспорван. Григор изпусна мачбол и в крайна сметка казахстанецът спечели с 11:9 и изравни сетовете.

В третата част нещата се развиха много зле за Димитров. Той беше пробит още при първото си подаване и Бублик поведе с 3:0. При 4:2 в полза на казахстанеца обаче, Гришо върна пробива. След това двамата започнаха да печелят подаванията си и отново пратиха сета в тайбрек. Там Бублик отново заложи на сервиса си и спечели със 7:3, с което затвори и мача.

На полуфиналите 196-сантиметровият казахстанец ще играе срещу победителя от мача между Джордж Харисън (ЮАР) и Жоао Соуса (Португалия).