Новак Джокович
на снимката: Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович изненадващо загуби от Роберто Баутиста Агут с 6-3, 6-7(6), 4-6 в мач от полуфиналите на турнира в Доха.

Испанецът бе спечелил само един от осемте си мача срещу Джокера преди днешната среща, но показа характер, за да постигне един от най-големите успехи в кариерата си. Джокович вървеше уверено към победата, след като взе първия сет с 6-3 и поведе с пробив за 4-3 във втория.

Роберто Баутиста Агут
на снимката: Роберто Баутиста Агут

Баутиста Агут обаче успя да върне пробива, след което да спечели тежкия тайбрек, за да вкара мача трети решаващ сет. В него испанецът рано взе подаването на съперника си, след което не сбърка при своите подавания до края, за да затвори мача след 2 часа и 35 минути игра.

„Ще помня този мач през целия си живот. Атмосферата бе невероятна. Работя всеки ден, за да играя тенис. Знам, че е трудно да се играе на такова ниво. Точно затова Новак е номер 1 в света“, коментира Баутиста Агут след двубоя.