Американското министерство на здравеопазването информира, че сред 17-те американци, които се връщат от нидерландския круизен кораб „Хондиус“, един показва слаби симптоми, а друг има леко положителен PCR тест за хантавируса от Андите, според съобщения на Ройтерс.
Проблеми с типичните симптоми са установени и у един от френските туристи, които бяха евакуирани от кораба.
Вчера испанските власти обявиха, че до момента от Тенерифе, където е закотвен кораба, 94 пътници са били евакуирани. Очакват се последните два полета с общо 24 туристи днес.
В неделя „Хондиус“, на борда на който бе идентифицирано огнище на хантавирус, акостира в пристанище Гранадиля в южната част на испанския остров Тенерифе, част от Канарските острови. Трима пътници от кораба починаха вследствие на вирусната инфекция.




