Мъж, който е бил атакуван от акула близо до бреговете на Западна Австралия, е починал от нараняванията си, съобщава полицията, цитирана от Ройтерс.
Това е вторият случай на смъртоносно нападение от акула в Австралия от началото на годината.
38-годишният мъж, чиято идентичност все още не е потвърдена, е бил ухапан сутринта в района на рифа Хорсшу, близо до остров Ротнест, разположен на около 31 км от столицата на щата Пърт, индикира изявление на полицията.
Мъжът е транспортиран на сушата, но не е успял да бъде реанимиран, според полицията, като се очаква доклад от съдебния лекар.
Властите предупреждават посетителите да проявяват повишено внимание в водите около остров Ротнест, който е популярна туристическа дестинация. Въздушни снимки от Австралийската радио-телевизионна корпорация показаха полицейски лодки, служители и спасителен хеликоптер на мястото на инцидента.
През януари дете загина след ухапване от акула в пристанището на Сидни, след серия от атаки на акули по източното крайбрежие на страната.
По-голямата част от нападенията на акули се регистрират по източното и югоизточното крайбрежие на Австралия, с около 20 инцидента на година, според Австралийския институт за здравеопазване.




