етър славия

Етър победи Славия с 2:0 у дома в среща реванш място на баража за Лига Европа. Така момчетата на Красимир Балъков постигнаха обрат в двубоя след като „белите“ победиха с 1:0 в София.

Това бе и последен мач на новия треньор на националния отбор по футбол Красимир Балъков начело на „болярите“ във Велико Търново.

Домакините поведоха в резултата в 23-ата минута, когато Яни Пехливанов вкара с глава възползвайки се от неумела намеса на Давид Хуманес. Нападателят Милчо Ангелов вдигна на крака публиката на стадион „Ивайло“ след удар с глава в 37-ата минута вкарвайки  за 2:0.

През втората част домакините продължиха да диктуват играта и можеха да запишат по-убедителна победа, но пропуски направиха Даниел Младенов и Румен Руменов.

Така „болярите“ ще се изправят срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в бараж за участие в Лига Европа. Двубоят ще се играе идния вторник от 20:00 часа.